Atık Yemekleri Toplayarak

Hayvanlar İçin Mama Üretim Tesisi Faaliyete Geçti Safranbolu Belediyesi Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde hayvanlar için mama üretim tesisini faaliyete soktu. Belli başlı kurum, kuruluş, restoran gibi toplu yemek yenen noktalarda..

Atık Yemekleri Toplayarak
Yayınlanma: Güncelleme: 43 views

Hayvanlar İçin Mama Üretim Tesisi Faaliyete Geçti

Safranbolu Belediyesi Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde hayvanlar için mama üretim tesisini faaliyete soktu. Belli başlı kurum, kuruluş, restoran gibi toplu yemek yenen noktalarda artan yemekler sokak hayvanları için mamaya dönüştürülecek.

Üretilen ilk mamalar hayvan severlere ücretsiz dağıtıldı

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ve İl Genel Meclis Üyesi Nuri Kırımlı’nın da katılımı ile geçici bakımevi ve rehabilitasyon merkezi içerisinde kurulan mama üretim tesisinde üretilen ilk mamalar 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma gününe özel olarak Safranbolu Belediyesi Leyla Dizdar Kültür merkezinde düzenlenen etkinlikte bir araya gelen hayvan severlere ücretsiz olarak dağıtıldı.

Elif Köse: ‘’Ürettiğimiz mamalar hayvan besleyen vatandaşlara ücretsiz olarak verilecek”

Etkinlikte vatandaşlara hitap eden Başkan Köse şunları söyledi: ‘’Askeriye, yurt gibi alanlarda artan yemekler toplanarak, Belediye bünyesine kattığımız makineler sayesinde sokak hayvanlarımız için mama üretiyoruz. Dünya hayvanları koruma gününe özel yaptığımız bu etkinlikle bunu duyurmak istedik. Ürettiğimiz mamalar oluşturulacak whatsapp hattı ile hayvan besleyen vatandaşlara da ücretsiz olarak verilecek. Bu üretimle birlikte hem israfı önleyerek hem de bakımlarını, ameliyatlarını, aşılarını, kısırlaştırmalarını yaparak, yasalar gereği sokağa tekrar bırakmak zorunda olduğumuz hayvan dostlarımızın, aç kalmasını önleyerek, insanlara zarar vermesinin de önüne geçeceğiz ’’

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.